Nazar z Mulmaster

Description:
Bio:

Nazar z Mulmaster

(ciekawostka: Nazar to po turecku omen, urok, klątwa, “złe oko”)

Opis fizyczny:

Wysoki, posągowy wręcz mężczyzna o ostrych rysach i pociągłej twarzy okolonej zmierzwioną grzywą płowoczarnych włosów, obciętych zapewne mieczem na dłgości barków. Lewą część twarzy szpeci paskudny ślad po oparzeniu. Rzadki, trzydniowy zarost. Przez twarz biegnie ukośna blizna, zaczynająca się około centymetra poniżej lini włosow z lewej strony czoła, przechodząc przez grzbiet nosa i kończąc się pod okiem na prawej kości policzkowej.

Opatulony w gruby, wytworny czarny płaszcz z atłasu o karmazynowym podbiciu z jedwabiu, ze złotą lamówką. Pod spodem widnieje luźny, grafitowy wams bez herbu, spięty szerokim pasem z czarnej grubej skóry nabijanej stalowymi ćwiekami. Wams i płaszcz kryją pod sobą pełną zbroję płytową z mithrilu, bogato inkrustrowaną w nieregularne spirale, o płytach formowanych w motywy czaszek i demonicznych skrzydeł.

Przez plecy przerzcony jest solidny espadon o szerokim ostrzu, o rękojeści zdobionej srebrnymi inkrustracjami i kilkoma rubinami, z których największy, wielkosci i kształtu jajka, stanowi głowicę. Na krzyżu miecza tkwi kolejny rubin rżnięty w łezkę. Podkrzyże oplecione jest czarnym rzemieniem. Za nim ostrze rozszerza się do prawie czterech cali.

Na prawym biodrze za pas zatknięty jest topór rzucany o ostrzu inkrustrowanym złotem w motywy roślinne. Trzonek okręcony jest ciasno plecionką z czerwonego sukna.

Z lewej strony do pasa doczepiony jest ciężki, nieprzyjemnie wyglądający morgensztern z ciemnego metalu. Uchwyt jest opleciony w taki sam sposób, jak toporzysko Szerszenia.

Do prawego uda przypasane jest ładnie wykonane kukri w miękkiej pochwie z czarnej skóry. Rękojeść opleciona jest w ten sam sposób, jak u morgenszterna i toporka.

Do tyłu pasa przyczepiona jest sakiewka z miksturami, fiolką Srebrnego Połysku i pieniędzmi.

Zawsze koło niego kroczy ciemny, cienisty kształt przypominający panterę. Jej oczy lsnią bladym, złotym światłem.

Nazar z Mulmaster

Ja jestem cicha noc Varmus